Kurum

2002 yılında kurulan eteration, Türkiye, Avrupa ve Asya’da yer alan çeşitli sektörlere üstün yazılım, danışmanlık ve eğitim hizmetleri sunmayı hedefleyen bir Türk yazılım ve AR-GE kuruluşudur. Kurumsal Java, Hizmet Tabanlı Mimari (SOA), Nesne-Tabanlı Modelleme; Analiz, Web Teknolojileri ve Kurumsal Mobil Çözümleri konularında kapsamlı, disiplinli ve metodolojik yaklaşımı ile öne çıkarak tercih nedeni olmaktadır.

Eteration, danışmanlık hizmetleriyle beraber önde gelen IT tedarikçileri (IBM, Google, Oracle, CA) ile de iş ortağı olarak çözümler geliştirmektedir.

Kurulduğu günden beri istikrarlı bir büyüme gösteren eteration üç kişi ile başladığı serüvenine bugün uluslararası alanda IT uzmanlığına sahip otuzun üzerinde tecrübeli mühendisten oluşan bir ekiple yoluna devam etmektedir.

Eteration, paylaşıma inanıyor. Müşterileri ile değerlerini paylaşarak onlara kendi yöntemleri ile işlerini yönetme özgürlüğü ve en iyi çözümlere ulaşma konularında yardımcı oluyor.

Eteration aynı zamanda IBM, Oracle, SAP gibi uluslararası firmalar tarafından adapte edilmiş yüksek profilli açık-kaynak teknolojilerin araştırma ve geliştirmesine iştirak ediyor.

Eteration, dünyanın en popüler açık kaynak web araç platformlarından biri olan Eclipse Web Tools Platformunun (WTP) liderliği ve geliştirilmesinde önemli rol aldı.